Výběr LED obrazovky

Výběr LED obrazovky

Jak vybrat tu správnou LED obrazovku

Existuje mnoho variant LED obrazovek s různým technickým řešením, které by se dalo rozdělit do dvou skupin a to VENKOVNÍ LED OBRAZOVKY a VNITŘNÍ LED OBRZAZOVKY tyto se pak dají dělit do podskupin podle typu osazených LED diod a to na SMD DIODY a DIP DIODY rozdíl mezi jednotlivými technickými řešeními, výhodami, nevýhodami a kombinací je tak obsáhlý, že nezasvěcený člověk nemůže udělat to správné rozhodnutí při výběru obrazovky.

Pak musí nastoupit zkušený prodejce, který zákazníkovi dle jeho potřeb, aktuální situace a umístnění obrazovky navrhne to správné řešení. Jenže….jak poznáte, že prodejce Vám nabízí to co potřebujete a ne to co chce on prodat?

Nevěřte slepě udaným údajům – papír snese vše a Vaše peněženka potom zaplatí za něco co vlastně vůbec nedostanete.

Pár příkladů z praxe:

Počet barev
Všechny LED zobrazovače dokážou zobrazit až 281 trilionů brilantních barev (celkem 65.536 stupňů u každé diody tedy 65.536 x 65.536 x 65.536) jenže tento počet barev nejste schopni do obrazovky dodat!
Proto se standardně uvádí počet 16,7 miliony barev (celkem 256 stupňů u každé diody tedy 256 x 256 x 256 jako 24 bit u stolního počítače) případně 68,71 bilionů barev (32bit)

Není tedy v podstatě důležité, jestli v technických informacích k obrazovce bude triliony, biliony či miliony barev, může Vám to jen napovědět o tom, že pokud člověk mluví o milionech barev říká Vám realitu, člověk s trilionu žije v teorii.

Svítivost
Pro Vás jeden z nejdůležitějších údajů. Obrazovka pro interiér si lehce vystačí s 1500cd/m2 obrazovka pro exteriér kde na ni nebude svítit slunce postačí 5500cd/m2 pokud, ale na obrazovku bude svítit slunce je nutné mít alespoň 7000cd/m2. Jenže jak poznáte, že bude mít obrazovka opravdu psané parametry? Jednoduše….nijak… a to je to čeho prodejci zneužívají. Je to jako s benzínem, natankujete špatný a subjektivně si řeknete, že to auto hůř jede jenže prodejce na čerpačce má všechna osvědčení a říká, že je vše v pořádku a že to auto jede dobře. Proto vybírejte a kupujte tam kde věříte, že Vás neoklamou.

Svítivost se opět dá teoreticky vyšroubovat u obrazovek do závratných výšin, ale pak je tu problém s životností a barevnou stabilitou. Vždy si zjistěte s jakým řazením čipů a LED obrazovka pracuje toto Vám napoví jestli je údaj o svítivosti reálný ( čím méně LED na čip tím vyšší svítivost). Ideálně když je poměr 1:1.

Pohledová vzdálenost
Opět subjektivní údaj v praxi lze říci, že rozestup reálných pixelů odpovídá pohledové minimální vzdálenosti a celková plocha obrazovky násobená deseti pohledové vzdálenosti maximální. Virtuální rozlišení je pak zhruba o čtvrtinu lepší než reálné rozlišení (P20 virtuál bude mít pohledovou vzdálenost 15 metrů). SMD obrazovka pak bude mít pohledovou vzdálenost podobnou virtuální technologii.

Výrazné odlišení od těchto parametrů opět nepůsobí důvěryhodně.

ZASLAT DOTAZ


TriCo systems s.r.o.
TriCo systems s.r.o.
Klírova 1919
148 00 Praha 4

GSM: +420 606 223 224
GSM: +420 777 855 543
GSM: +420 608 033 041

frantisek@reklamniobrazovka.cz
info@reklamniobrazovka.cz

Technická podpora:
KASUME.cz